Tenisový klub ZLIV

TK Zliv
Dnes jsou ještě volné kurty!
On-line rezervace
Tenis

TenisUživatel: nepřihášen [přihlásit]

Tenis Tenis

TK Zliv
Více obrázků najdete ve
fotogalerii a na facebooku

Vážení návštěvníci a čtenáři, či naši milí tenisoví kolegové, vítáme Vás na webových stránkách našeho Tenisového klubu Zliv - TKZ.

Rádi bychom Vám touto formou představili Tenisový klub a seznámili s naší činností, historií i současným stavem.

TKZ zahájil svoji činnost dne 30.6.2000 slavnostním otevřením nového tenisového areálu za přítomnosti místních občanů, členů klubu, redaktorů deníků Mladé fronty a Jihočeské pravdy. Starosta Ing.Jiří Štabrňák přestřihl pásku a poté jako první vyzkoušel kurty v utkání se starostou Hluboké nad Vltavou Ing.Tomášem Jirsou. Dále následovala exhibice ligových hráčů. Na závěr se konal raut. První den se, ke spokojenosti všech přítomných, vydařil.

Následovaly další dny, měsíce, roky, ale než dojdeme do současnosti, chtěli bychom Vás seznámit s historií TKZ, jak vlastně vznikl, kdy a kde se zrodila myšlenka.

Nuže vraťme se proto o několik let zpět do roku 1998. Tehdy se začal v sousedství fotbalového hřiště budovat tenisový areál, který po dokončení obsahoval tři kurty s umělou trávou, klubovnou, tréninkovou zdí, venkovním osvětlením a sociálním zázemím. Areál vybudovalo město Zliv z vlastního rozpočtu za 8 milionů Kč.

S dokončováním výstavby tenisového areálu se řešilo, kdo bude areál provozovat.

Mohlo to být samotné město či soukromý nájemce.

Nakonec zvítězila varianta založit Tenisový klub.

Tehdejší zastupitel Jaroslav Formánek, Pavel Kuchař a později Ing.Vladimír Čech iniciovali informační schůzku v únoru 2000 v restauraci „U Mádlů“, kde přednesli tento návrh a model, jak by měl klub fungovat.

Všech 70 přítomných účastníků nadšeně souhlasilo a pověřilo výše uvedenou trojici, aby do další schůzky vypracovali Stanovy, jimiž se klub bude řídit, sestavili výkonný výbor, který bude chod klubu řídit, klub zaregistrovali a obsadili pracovní místo správce kurtů. To vše se po velmi intenzivní 4 měsíční práci podařilo tak, že již zmíněného 30.6.2000 mohl TKZ otevřít své brány 190 velmi natěšeným členům.

Na 1. valné hromadě byl zakládajícími členy zvolen Výkonný výbor ve složení:

Předseda Ing. Vladimír Čech
Organizační manažér    Jiří Dvořák
Sportovní manažér Pavel Kuchař
Hospodář Dagmar Kubešová
Výkonný člen Luděk Wohlschläger
Výkonný člen Ing. Antonín Vaněk
Výkonný člen Jaroslav Formánek

Hned první den 1.7.2000 se konal premiérový turnaj Budvar Cup na počest pivovaru, který nám velmi pomohl v začátcích s vybavením klubovny i areálu.

Následovala celá řada dalších turnajů, které si získaly velkou popularitu a staly se tak tradičními. Jsou to zejména tyto turnaje: Dámský, MIX , Stavováclavský, Mrkvan Cup, Noční, který je raritou neboť se hraje celou noc a finále bývá ráno s východem slunce. Celá sezóna bývá zakončena rautem a společenským posezením v klubovně a zhodnocením celé sezóny.

Zpočátku těch několik let panovala obrovská euforie a hlad po tenise, který se ve Zlivi nikdy nehrál, byl veliký. Měli jsme stále 160-190 členů na tři kurty. Byla to velká zátěž pro správce, ale náš pan Václav Dolejší to vše zvládal s noblesou a elegancí a vysloužil si přezdívku „náš děda“ neboť jsme ho měli všichni velmi rádi a děkujeme mu za jeho práci.

Třetí rok jsme se na přání všech nadšených rekreačních hráčů přihlásili do soutěže a hráli okresní přebor. Další rok jsme jej vyhráli a postoupili do krajského přeboru, který hrajeme i v současné době.

Máme i B tým, který hraje okresní přebor.

Od začátku činnosti pracujeme s mládeží a ta nás velmi dobře reprezentovala v kategoriích mladší žáci, starší žáci a dorost a zaslouží si za tuto reprezentaci velký dík. Několikrát se konal také den dětí s tenisem.

V roce 2013 byla založena Tenisová školička pro děti, kterou vedou Radim Drmota a Pavel Čada.

Další dík patří našim ženám, které se vypracovaly za ta léta ze začátečnic na velmi dobrou výkonnostní úroveň a dokonce si některé zahrály krajský přebor.

Náš klub také kromě hráčů z jiných oddílů blízkých a vzdálených navštívili vzácné osobnosti například mistři světa v ledním hokeji naši reprezentanti Václav Prospal a Radek Dvořák, bývalý fotbalista Dynama ČB a Slávie Praha Karel Vácha, bývalý hejtman JČ Pan Zahradník, který v naší kronice zanechal povzbudivý vzkaz „ Milí Zlivané vedete si dobře, jen tak dál.“

Dále skupina Nezmaři, která nám zahrála k 10 jubileu založení TKZ.

Navštívil nás také rakouský tenisový oddíl Union Konigswiesen a odehráli jsme společný Mix turnaj.

V mimo sportovní činnosti pořádáme Tenisové plesy, které patří mezi nejnavštěvovanější.

Organizujeme zájezdy na Moravu do sklípků do oblíbených Bořetic.

Během let došlo také k některým změnám ve výboru.

Na postu správce pana Dolejšího vystřídala na rok Eva Sečková a tu pak v roce 2005 další žena Jitka Hrdinová, která si zaslouží nejen za práci, ale i za trpělivost s námi, velké poděkování.

Po 8 letech intenzivního hraní jsme museli vyměnit povrch kurtů za nový.

Nuže milí čtenáři, chtěli jsme Vám touto cestou přiblížit jenom tak nejstručněji náš TKZ. Svojí činností na poli sportovní i kulturním, svým nadšením a stabilitou jsme se dostali do podvědomí jihočeské sportovní veřejnosti..Ostatní oddíly nás respektují, hráči nás rádi navštěvují-zejména na turnajích. Máme stále počet přes 140 členů a těšíme se pozornosti kolemjdoucích nebo rekreantů v jihočeském kraji.

A tak jsme právem na náš klub patřičně pyšní a hrdí a přejeme mu do dalších let mnoho úspěchů, hodně nadšených a mladých členů.

A vy milí čtenáři a naši tenisoví kolegové, přijeďte se k nám podívat, posedět, nahlédnout do kroniky a zahrát si, budeme se na Vás těšit.

Výbor a členové TKZ

Výkonný výbor